Yüksek Teknoloji Ürünü Sistemler

ATARGET araştırma ve geliştirmede mükemmeliyeti hedeflemiş bir teknoloji şirketidir. ATARGET yön kestirimi, konum belirleme, haberleşme, radar, sonar ve akustik sistemler ile ilgili önemli birikime sahiptir. İş modeli çerçevesinde, sistem geliştirme ve üretme yanında, danışmanlık ve eğitim faliyetleri de yürütülmektedir.

ATARGET otomotiv uygulamaları için gelişmiş ADAS sistemini gerçekleştirmiştir. ADAS sistemi içinde sürücü izleme sistemi, yaya, bisiklet ve araç gibi unsurları tespit eden yapılar ile bunlara ait yaklaşık mesafeyi bulan ölçütler yer almaktadır. Sürücü izleme sistemi, sürücü dalgınlık uyarı yapısı, sürücü sigara, telefon kullanım uyarıs gibi unsurları barındırmaktadır. Tek kamera tabanlı bir sistem olan sürücü izleme sistemi, sıradan bir kamera kullanarak yüksek çözünürlüklü IR kamera tabanlı sistemlerle aynı veya daha iyi performansı üretmesi açısından fark yaratmaktadır. Geliştirilen sistemler araç içine monte edilen bağımsız gömülü sistemlerden oluşmaktadır. Bunun yanında bu yapıları tamamen bulut üzerinde gerçek zamana yakın işletme imkanı da sunulmaktadır. Bu sistemler çoklu kamera yapıları kullanmakta olup, istenilen sayıdaki kameranın uyarlanması ve 360 derece farkındalık yaratılması imkanı sunulmaktadır.

ATARGET SoDaRCAM adlı ses kamera ve radarını geliştirmiş ve kullanıcılara sunmuştur. SoDaRCAM sesi görüntüye çevirerek kullanıcıya ortam seslerini gerçek-zamanlı video'ya entegre şekilde izleme imkanı vermektedir. SoDaRCAM dünyadaki ilk endüstriyel boyutta kullanıma sunulan akustik radar fonksiyonunu da içermektedir. Bu modda sistem çevrede ses olmaksızın ortamın görüntüsünü oluşturabilmektedir.

ATARGET en gelişmiş teknolojileri kullanarak, yüksek doğruluk ve yetenekte akustik atış kestirim sistemlerini geliştirmiştir. Halen ATARGET, personel tipi, araç tipi ve sabit alan sistemlerini kullanıcının hizmetine sunmaktadır. Bu tür sistemler, özellikle yön, mesafe ve konum bilgilerini üretmekte kullanılmaktadır. Buna karşın, bu sistemlerin yüksek hassasiyet ve doğruluğu, arama-kurtarma faaliyetlerinde de önemli fark yaratabilmektedir.

ATARGET radar ve haberleşme sistemleri konusunda da birikimlerini ve geliştirme faaliyetlerini yürütmektedir. Haberleşme sistemlerinde, LTE standartlarında yer aldığı gibi, çok antenli yapıların çok gruplu kullanıcı öbeklerine farklı tip bilgileri iletmesi beklenir. ATARGET bu tip yapılar için en iyi verici hüzme tasarımı konusunda önemli bir bilgi birikimi geliştirmiştir. Bu altyapı, aynı anda izleme ve haberleşme yapan ve çoklu hüzme kullanan radar yapıları için de kullanılabilmektedir.