Image 1

SoDaRCAM

Ses ve Görüntüyü Birleştiren Bir Cihaz. Ses kamerası FPGA teknolojisi ile ses ve görüntüyü aynı anda yüksek çözünürlükle görüntüler. Gerçek-zamanlı görüntü üzerinde ses kaynaklarının konum ve şiddetleri ekranda gösterilir. RADAR moduna sahiptir. Çok sayıda fonksiyonu ile kullanıcıya görüntü üzerinde herhangi bir noktaya yönelme ve dinleme imkanı sunar.

Detaylar
Image 1

Sürücü Dalgınlık Uyarı Sistemi

Sürücü dalgınlık uyarı sistemi, yeni nesil otomobil ve araçlarda sürücü durumunu tespit eden ve gerekli uyarı mesajlarını üreten sistemdir. ATARGET bu konuda en gelişmiş ürünlerden birini geliştirmiştir. Sistem kamera tabanlı olup, sürücüyü tespit etmekte, yüzüne ait özellikleri belirlemekte ve sürücü durumunu belirlemektedir.

Detaylar
Image 1

Sabit Alan Atış Kestirim Sistemi

Bora-sabit akustik kestirim sistemi, çevre koruma amaçlı kullanılabilmektedir. Bir dizi Bora biriminin en uygun geometriye yerleştirilmesi ve birlikte yapılan atışa ait bilgileri kullanıcıya sunması mümkündür.

Detaylar
Image 2

Araç Üzerinde Akustik Tespit Sistemi

Bora-hava helicopter, UAV, ve balon gibi uçan platformlarda akustik kestirim amacıyla kullanılmaktadır.

Detaylar
Image 3

Giyilebilir Akustik Tespit Sistemi

Bora-personel omuza yerleştirilen bir akustik tespit sistemidir. Kullanıcı, avuç içi terminali ile çevredeki akustik olayları izleyebilmektedir.

Detaylar
Image 1

DORUK Top ve Havan Tespit Sistemi

Doruk top ve havan tespit sistemi, Bora sisteminin geliştirilmiş versiyonudur. Doruk'un çalışma kapsamı, top, havan ve roket atışları üzerinedir. Sabit alan veya araç üzerine kurulumu mümkündür.

Detaylar
Image 1

Çok Fonksiyonlu El Terminali

Bilek terminali grafik ve nümerik mesajlar için ergonomik bir ekran sunar. Renkli dokunmatik LCD ekran düşük güç tüketimi ve canlı renkleri ile önemli mesajların görüntülenmesine ve bağlı olduğu cihaza komut verilebilmesine olanak sunar. Kablo bağlantısı ile hem veri hem de güç aktarımı sağlanır. GPS, IMU, Ses çıkışı, Mikrofon sürücü devre (TEDS, and 48 V Phantom), 4 kanallı A/D Çevirici, Dokunmatik Ekran

Detaylar
Image 4

DF Sistemleri

DF sistemleri, RF vericilerin yön ve konumlarını belirlemek için kullanılırlar. ATARGET bu kaynakların konumlarının belirlenmesi için en gelişmiş yöntem ve sistem yapılarını geliştirmiştir. DF sistemleri, sabit, ve mobil olarak kullanılabilmektedir. HF/VHF/UHF bantlarında çalışan DF sistemleri, çok yollu yansıma vey an-kanal bozulmalarını en aza indirmeyi hedefler.

Detaylar
Image 4

HF-DF Sistemleri

Yüksek Frekans yön kestirimi HF-DF bu alanda çözümü en zor problemlerden biridir. Antenlerin boyutları, çok yollu yansıma, kazanç/faz farklılıkları önemli problemlerden bazılarıdır. ATARGET en kötü şartlarda bu problemlerin çözümü ve yüksek doğruluklu DF işlemi için farklı yaklaşımları geliştirmiştir.

Detaylar
Image 5

VHF/UHF DF Sistemleri

VHF/UHF bandı yön kestirimi için sıklıkla kullanılan ve değişik uygulama imkanları veren bir banttır. ATARGET bu bantta etkin kestirim için RF kaynağa ait her türlü bilgiyi kullanmak üzere değişik yaklaşımlar geliştirmiştir.

Detaylar
Image 6

Üçgenleme Sistemleri

Üçgenleme DF yaklaşımı ile konum kestirimi imkanı veren bir tekniktir. Hassas ve etkin konum kestirimi için üçgenleme algoritmaları geliştirilmiştir.

Detaylar
Image 6

TDOA Sistemleri

Konum kesitirimi için kullanılan etkin yöntemlerden biri de zaman farkına (TDOA) dayalı yaklaşımlardır. ATARGET bu yaklaşımı hem tek başına hem de diğer tekniklerle hibrit olarak kullanarak konum kestirimini hassas bir şekilde yapmaktadır.

Detaylar
Image 6

Hibrit Sistemler

Konum kestirimi farklı teknik ve yöntemlerle yapılabilmektedir. Doğruluğu artırmak için farklı tekniklerin birlikte kullanılması mümkündür. ATARGET hibrit teknikler kullanarak konum kestiriminde doğruluğu artırmıştır.

Detaylar
Image 6

Çok Büyük MIMO Sistemler

Çok büyük çok-giriş çok-çıkış (MIMO) sistemleri haberleşme kalitesini artırmaktadır. ATARGET bu sistemlerin ayrılmaz parçası olan alıcı-verici hüzme yapıları konusunda önemli bir altyapıyı geliştirmiştir.

Detaylar
Image 6

mmWave Haberleşme

mmDalgası haberleşme yapısı spektrumdaki sıkışıklığa çözüm olmak üzere öne sürülmüştür. 30GHz ve üzerinde kurulan haberleşme yapılarında servis kalitesini (QoS) sağlamak için etkin hüzme yapıları, anten ve kullanıcı seçimi gibi yaklaşımların kullanılması gerekir. ATARGET bu yapılar konusunda önemli bir uzmanlık geliştirmiştir.

Detaylar
Image 6

Faz Dizinli Radarlar

Günümüzün en gelişmiş radar yapıları faz dizinli radarları kullanmaktadır. ATARGET faz dizinli radarlar için alıcı/verici hüzme yapıları geliştirmiştir.

Detaylar
Image 6

Pasif Radar

Pasif Radar, radar RF atımı yapmadan kaynak konumunu kestirebilmektedir. Çevredeki diğer RF kaynaklarını kullanan bu yaklaşım bant doluluğu sorununa da çözüm getirmektedir. ATARGET bu sistemlerde doğruluğu artırmak için farklı bir dizi yaklaşım geliştirmiştir.

Detaylar
Image 6

Akıllı Radar

Gelecek nesil radarlar yazılım tanımlı olup, çok farklı imkanları kullanıcıya sunabilmektedir. Akıllı radar yapıları algılama ve kestirimi bir basamak daha ilerletmektedir.

Detaylar
Image 6

Hidrofon Dizileri

Hidrofon dizinleri tasarımında bozucu çevresel etkilerin göz önüne alınmasi gerekir. ATARGET bu dizinlerin tasarımı ve sinyallerin işlenmesi için etkin yaklaşımlar geliştirmiştir.

Detaylar
Image 6

Sualtı Sistemleri

Sualtı akustiğinde pek çok hata kaynağı çıkarım yapmayı zorlaştırmaktadır. ATARGET bu alandaki uzmanlığı ile yeni ve etkin çözümler geliştirmektedir.

Detaylar